24. septembra 2022

Drahí priatelia na ceste Agni Jógy,

24. deň v mesiaci je dňom Učiteľa a Matky Agni Jógy na počesť prvého zápisu Učenia Agni Jógy, ktorý bol urobený v Londýne, 24.3.1920 Elenou Ivanovnou Rerichovou. Navyše, deň 24. marec je podľa Učenia dňom Mahátmu M., Učiteľa Veľkého Bieleho Bratstva, ktorý viedol Elenu I. Rerichovú cestou hrdinského činu vzostupu a duchovnej premeny jej energetiky na vyšší typ energo-duchovného tela, zapálením Ohňov jej duchovných Centier. Tento veľkolepý, unikátny a priekopnícky čin, vytvoril Most medzi pozemským a Nadpozemským a osvetlil cestu ľudstvu do Novej Epochy, ktorá je na Východe označovaná ako Epocha Maitreji, Prichádzajúceho Buddhu Lásky a Súcitu, na Západe ako Epocha 6. rasy, Epocha syntézy Srdca a Rozumu, syntézy Vedy, Umenia a Náboženstva v zjednocujúcom Poznávaní, ktoré je vertikálne vo svojej podstate a prináša ľudstvu nové možnosti vo vedomej a vzájomnej spolupráci medzi sebou, vo vedomej spolupráci s Vyššími úrovňami bytia, so Staršími Bratmi a Sestrami, rovnakými Ľuďmi ako my, avšak na vyššom stupni evolučného vývoja. Tento čin priniesol ľudstvu Učenie Agni Jógy alebo Živej Etiky. 

V roku 2020 sa začalo nové storočie Učenia Agni Jógy. V tom čase, na podnet niektorých organizácií spolku Rerichovcov vo svete, začala iniciatíva, ktorá vydáva ku každému 24. dňu v mesiaci karty s vybranou témou z Učenia Agni Jógy v doteraz šiestich jazykoch: rusky, anglicky, taliansky, nemecky, španielsky, portugalsky. Od dnešného dňa i v slovenskom jazyku. Karty sú rozosielané po celom svete, každým spolkom svojim adresátom.

Každý mesiac je vybraná iná téma — v roku 2022 sú témy, ktore súvisia s astrologickým znakom každého mesiaca — aktuálne Váhy a téma Rovnováha. Tak počas tohto mesiaca vyberáme najhlavnejšie energetické črty tohto znaku. Myšlienkou tém a kariet je zastavenie sa, naladenie na energie Učenia, na uvedené citáty zo Živej Etiky, až do ich pochopenia, vnímanie obrazu Nikolaja K. Rericha, ktorý je súčasťou témy a meditácia pomoci a spojenia s Učiteľom. Učiteľ Vie, kam poslať našu pomoc, kto a aký proces potrebuje neodkladnú pomoc.

Ku tématickým kartám je samozrejme možné sa kedykoľvek vrátiť a inšpirovať sa myšlienkami Učenia.

Hlavná „meditácia“ prebieha vždy v 24. dni v kažom mesiaci; okrem toho, v tej istej schéme každú nedeľu — vždy o 21:00 hod. Technicky všetko prebieha nasledovne:


  • Začíname „vyladením“ sa na ľudí Učenia po celom svete (približne 5 minút)
  • Potom vnímavo čítame citáty Učenia z danej témy, toľkokrát, koľko potrebujeme, aby sme ich úplne pochopili (10-20 minút)
  • Potom nasleduje „vnímanie“ obrazu N.K.Rericha a jedo odkazu (10 min)
  • Nakoniec ide „utvrdenie“ a nasledovne vedomé posielanie mantry NECH JE VO SVETE DOBRO.
  • Meditácia trvá približne 40min — 60min. Najdôležitejšie je pochopiť, ze počas celej meditácie je dôležité udržat SMER posielania svojej energie, síl a najlepších myšlienok pomoci od seba k UČITEĽOVI. Vždy len tento smer! Nikdy nie jeden druhému! Treba vždy len od seba, od svojho duchovného srdca – do Duchovného Centra – buď priamo zvolenému Uciteľovi, alebo do Obydlia Veľkého Bieleho Bratstva, do Šambaly. 

My na Slovensku sa pripájame k tejto iniciatíve v polovici mesiaca a využijeme ešte niekoľko dní energetiku Váh na naladenie sa na Rovnováhu. Od 24.10. budeme pokračovať už v celosvetovej schéme iniciatívy.

Drahí priatelia, pozývam vás na túto Cestu pomoci Učiteľom. Nech sú nám povzbudením slová Učiteľa:

„Kozmický kľúč sa dáva do rúk pre pochopenie života. Otvárajúc perspektívy kozmických diaľav umožňuje vidieť i zmysel pozemského prebývania človeka v skutočnom svetle. Pozemské ľudstvo má svoj vlastný účel a poslanie. Miliardy ľudí nemôžu len tak bezcieľne a bez zmyslu žiť a trápiť sa. Predurčenie ľudstva je veľké. Pozemský príbytok je jeho dočasným domovom. Jeho cesta vedie cez hviezdy a tejto ceste niet konca. Ľudstvá žijú aj na iných planétach a všetky, aspoň v našej Slnečnej Sústave, sú navzájom prepojené. Vaši starší bratia na iných planétach, ktorí pokročili v evolúcii ďalej ako vy, sa úzko podieľajú na živote Zeme a veľmi jej pomáhajú. Vždy možno získať pomoc od vzdialených bratov, ak o ňu vedome usilujete. Táto pomoc bude duchovná a bude poskytovaná v duchu, no nie v pozemských mierach a nie v obvyklom pozemskom chápaní. Ďalekí bratia sú so Zemou spojení Svetlom. Ich pomoc je vo Svetle a so Svetlom. Duchovia, ktorí súznia so Svetlom ju môžu prijať pomocou Lúčov, ktoré sú v súlade s ich povahou. Každý človek na Zemi sa narodí pod lúčmi určitých nebeských telies a celý svoj život je pod ich vplyvom. Spolupráca s lúčmi priestorov Ďalekých Svetov, vedomá spolupráca – je novou stránkou v živote pozemského ľudstva, ktorú bude musieť ľudstvo obrátiť v nadchádzajúcej Novej Epoche Matky Sveta. Dokonca bude i liečiť lúčmi ďalekých planét. Liečenie lúčmi Slnka nie je zázrak, nie sú zázrak ani lúče Mesiaca a ďalekých hviezd. Žijeme vo svete neobmedzených možností a je našou úlohou ich objaviť a priblížiť.“

Hrany Agni Jógy 1962, hl.072

Karty ku téme 24.9.2022 – Rovnováha si môžete stiahnuť vo formáte pdf tu:

S prianim všetkého najlepšieho,

A.

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *