Jóga Srdca a Radosť

… Neustále si všímajte, všímajte si bedlivo každý záblesk jemných pocitov … Pravda je v srdci, pochopenie je v srdci, vhľad je v srdci … Joga Lásky je najkratšia. Dá sa nazvať Jógou Srdca. Všetky poznávania Nadpozemského sa tvoria v srdci. Myšlienka sa rodí v srdci a len sa prenáša do mozgu. Nech každý, kto sa chce obrátiť k Nadpozemskému, prizve moc srdca – len ono bude súznieť s Nekonečnosťou.
Mysliteľ učil: „Každý učiteľ by mal byť žiakom SRDCA. Bez toho sa všetky naše úsilia skončia rozkladom. Beda tým, čo sú bezsrdeční.”

… Človek má ten najvyšší dar – poznať radosť. Od ďalekých svetov až po malý kvietok – všetko ponúka ľuďom radosť… Múdry hrdina aj v hodine prenasledovania vie, že Cesta k Radosti nie je uzavretá.
Ľudia zabúdajú na jednoduchú pravdu – všetko sa nachádza v pohybe … Radosť je nezabudnuteľná a slúži ako prílev Sily … Rozhliadnite sa široko vôkol seba a pozbierajte všetky Plamene Radosti. Mysliteľ učil: „Naučte sa privolávať radosť! Okrem všetkých Múz je i Múza Radosti. Túto Ochrankyňu možno prizvať iba krásnymi slovami a myšlienkami. Nesnažte sa jej hroziť a žiadať ju. Radosť prichádza spôsobom prekrásnym!”

Nadpozemské, hl.689 a 231

N.K.Rerich – Ohne na Gange (Огни на Ганге, 1947)
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *