Sila Myšlienky

… Ľudia sa snažia ukrývať za masky pred jedovatými plynmi, ale treba sa ochrániť ešte jednou maskou – je potrebné si uvedomiť, že myseľ môže chrániť pred jedovatými dychmi. Nech človek pred sebou neskrýva, že taká otrava skutočne existuje, no zároveň nech si pamätá, že myšlienka môže odraziť i najzhubnejšie prúdy. Samotná myseľ dokáže vytvoriť protijed. Tieto slová nie sú len symbolické. Myseľ vytvára základnú látku a priťahuje pomocné sily z vesmíru. Hovorili sme o odporovaní zlu. Mocným pomocníkom bude myseľ – presná, jasná, disciplinovaná. Takáto myseľ vytvorí mnoho protijedu. Aj vo fyzickom zmysle môže myseľ vytvoriť ochrannú sieť. Takzvaná imunita je dôsledok myslenia. A ak je myšlienka posilnená myšlienkou o Nás, potom sa jej moc ešte umocní. Myslite o Nás. Myslite o reálnom súcne a prijmite hrôzy Armagedonu.
Mysliteľ utešoval žiakov slovami:
„Neviditeľný Posol je pripravený sa vás dotknúť. Prijmite Ho! „

…. Myšlienka … je najväčšia zo všetkých síl, ktorými je obdarený človek … nemôže konať, ak je čímkoľvek dusená. Ak sa duch nepozbiera, práca nemôže byť vnuknutou …

Nadpozemské, hl.291 a z Listov E.I.Rerichovej

N.K.Rerich – Dordže Odvážny* (Дордже дерзнувший, 1925)

*Dordže – tibetsky „Blesk“, titul Budhy v jeho vyššom aspekte.

Mahakala – sanskrt. „Veľký čierny“

Roerichov Dordže, ktorý sa odvážil postaviť zoči-voči samotnému Mahakalovi, je pravdepodobne kolektívnym obrazom osvieteného jogína – askétu. Nebojácni pustovníci a mudrci, stúpenci Milarepy, ktorí sa stretávajú s temnými silami, sa pravdepodobne viackrát inšpirovali hrdinskými veršami svojho milovaného učiteľa a básnika:

Tvárou v tvár démonom som sa neohýbal
ich premien som sa nebál!“

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *