Cesty premeny – čo sa deje s ľudstvom a planétou?

Na prahu Epochy Ohňa zostupujú na ľudstvo mocné energie, ktoré očisťujú Planétu a všetko, čo na nej existuje. Ľudské myšlienky a emócie – inými slovami vyžarovanie sú najmocnejšie energie, ktoré pôsobia na informačné polia Zeme a priamo ovplyvňujú stav Planéty Zem. Ako sa Zem dostala do dnešného zložitého stavu, prečo je veľmi chorá? Ako môžeme pomôcť nášmu Kozmickému Domovu? Vo video prezentácii nájdete posúdenie najvážnejších problémov ľudstva a Planéty dnešných dní z pohľadu Učenia Živej Etiky.


Úryvok z knihy Nadpozemské, čl. 278:

Urusvati pozná pocity Môjho Priateľa, ktoré sme spomenuli. Sú tri spôsoby, ako ich prekonať (1):

zvýšiť napätie možno do takej miery, že počiatočná únava utonie vo víchrici nového stúpania;

alebo možno prejaviť úplný pokoj bez myšlienok a napätia,

alebo – zmenou miesta, aby sa priestorové a pôdne prúdy ukázali ako úplne odlišné.

Avšak v každom prípade, My dávame pozor na následky prehnaných vypätí. Uprostred mnohých pozemských chorôb treba rozpoznať vypätie psychickej energie. Mysliacu bytosť nie je možné oslobodiť od napätia pri stretoch so silami tmy. Netreba si myslieť, že takýto boj My necítime, naopak, magnet psychickej energie priťahuje aj vír chaosu. Cválajúci kôň rozvíri veľa prachu. Možno uviesť mnoho príkladov zo života, ktoré poukážu na progresiu náporov chaosu v každom storočí. Takéto kulminácie sa môžu zintenzívniť a je treba prejaviť všetku silu rovnováhy, aby bolo možné čeliť takýmto nebezpečenstvám. Teraz je takáto doba a každý, kto je obdarený citlivosťou, musí byť pripravený chrániť sa pred chaosom. Uchovanie psychickej energie je nevyhnutné pre Veľkú Službu. Ľudia zabúdajú, že Veľké Slúženie je rôznorodé. V ňom je v prvom rade naznačená jasná úmernosť. Vezmite si pozemské životy Učiteľov a venujte pozornosť osobitej úmernosti. Hovorím hlavne o pozemských životoch Učiteľov, kedy o svojom predošlom živote nevedeli. Takto, Učitelia po mnoho storočí plnili ťažké úlohy. Každý z Nich mal svoj súkromný život so všetkými miestnymi zvykmi. Ich vnútorná súcnosť sa často búrila proti nezmyselným prežitkom, no na splnenie úlohy bolo potrebné uplatniť najvyššiu mieru úmernosti. Museli bojovať proti rúhaniu a vulgárnej reči. Učiteľ vie, že tieto zlozvyky znečisťujú priestor. Ľudia najmenej zo všetkého priznávajú, že ich myšlienky a slová môžu spôsobiť nenapraviteľné škody. Nie je možné presvedčiť ľudí, že ničia psychickú energiu. Vyživujú také škodlivé entity, ktoré My nazývame požieračmi psychickej energie. Okrem záchvatov hnevu a podráždenia sa z nevedomosti nahovorí veľa vulgárnych slov, no škoda nie je o nič menšia. Pred takouto sebaotravou môže človeka ochrániť len pojem úmernosti. Predstavte si, ako sa musí Učiteľ cítiť uprostred takejto jedovatej atmosféry, nielen v pozemskom živote, ale i v nadpozemskom. Prísne je potrebné vykoreniť vulgárne reči, pretože zasahujú do blaha ľudstva. Je možné vymenovať nebezpečenstvá, ktoré vytvára sám človek. Prejavujú sa najmä vtedy, keď sú kozmické prúdy intenzívne. To, čo bolo povedané teraz, platí aj pre nasledujúci rok, pretože slnečné škvrny a priestorové víry sú veľmi silné. Mysliteľ povedal: „Krása ťa zachráni pred neslušnými slovami.“

(1) Učiteľ hovorí o troch spôsoboch, ako uchovať psychickú energiu (psychická energia je najjemnejšia forma ľudského vedomia a je kľúčovou energiou v duchovnom rozvoji a evolúcii človeka.

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *