Nekonečnosť práce

Ak je srdce akumulátorom a transmutátorom energií, potom by mali byť i lepšie podmienky rozvírenia a priťahovania týchto energií. Najzákladnejšou podmienkou tohoto bude práca, metálna i fyzická. Počas tohto pohybu sa zbierajú energie z priestranstva kozmu. Prácu treba však chápať ako prirodzené naplnenie života. Každá práca je teda blahodarná a povera o nečinnosti je najškodlivejšia v kozmickom zmysle. Zamilovať sa do nekonečnosti práce je už významné posvätenie, ktoré pripravuje na víťazstvo nad časom. Podmienka víťazstva nad časom zabezpečuje stupeň v Jemnohmotnom Svete, kde je práca nevyhnutnou podmienkou, rovnakou ako vо fyzickom tele. Sťažovanie sa na prácu môže pochádzať od otrokov tela.

Srdce, hl.79

Veľa hovoria o tvorení s vibráciami a zároveň svoje oči upriamujú niekam nahor, pričom zabúdajú, že každý človek je nielen transmutátorom energie, ale i tvorcom zjemnených vibrácií. Ak je srdce transmutátorom energií, potom psychická energia zjemňuje vibrácie. Klasické Mystériá so svojimi vycibrenými rytmami pripomínali význam vibrácií. Rovnako každá práca, keď je vykonaná (hlboko) precítene, je zdrojom jemných vibrácií – preto hovorím o kvalite práce. Starovekí si všímali dobré a nedobré dni. Bola to tá istá pripomienka o striedaní, o podobných manvantarách a pralajách, ale uplatnených pre pozemskú existenciu. Pre vibrácie, každý rytmus, každé striedanie, každá kvalita budú základmi spolupráce s Kozmom. Keď hovorím – hľadajte bližšie, mám na mysli i kvalitu každej práce, ako skutočného tvorenia. Nemáme radi pokrytectvo, pretože je v ňom klamstvo, inými slovami, nie je v ňom napätie a kvalita. Pamätajme teda vo všetkom na spoluprácu s Kozmom.

Srdce, hl.145

N.K.Rerich – Sergij* Staviteľ (Сергий Строитель, 1925)

Sergij Radonežský (asi 1321-1391) je jeden z najuctievanejších ruských svätcov, opát a zakladateľ kláštora Najsvätejšej Trojice, národný Učiteľ, Otec severoruského mníšstva. Všetkými prostriedkami prispieval k morálnej obrode Ruska, oddal všetky svoje sily pre oslobodenie spod tatarsko-mongolského jarma a požehnal moskovské knieža Dmitrija Donského pred bitkou pri Kulikova.

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *