O reikarnácii

„…A koľko potvrdení o reinkarnácii je v Evanjeliách: hlavne v slovách Samotného Krista. Cirkevní otcovia na seba vzali veľký hriech, keď z vedomia im zvereného stáda odstránili tento zákon Vyššej Spravodlivosti. My však nie sme o nič menej hriešni v našej pasívnej zhovievavosti, v našom neodporovaní zlu.
Takto sme všetci vinní za seba a za všetkých a nemôžeme sa oddeliť od celého ľudstva a od Kozmu. Vskutku, Kozmos je v nás a my v ňom. Ale len uvedomenie si tejto jednoty nám dáva možnosť pripojiť sa k úplnosti takejto existencie.
Základné otázky zmyslu našej existencie sú už dávno vyriešené, ale ľudia ich nechcú prijať, pretože nikto nechce niesť ZODPOVEDNOSŤ za každú svoju myšlienku, slovo a skutok. Preto prichádzame sem, na Zem, kým nevyplníme zodpovednosť, ktorú sme na seba prevzali – zdokonaľovať Zem a všetky okolité sféry zdokonaľovaním seba samých. Po dokončení pozemského zdokonaľovania prechádzame do ďalekých svetov, na ďalší stupeň napredovania po schodisku nekonečného zdokonaľovania, v diamantovej žiare mnohotvárnej Krásy…“

Helena Rerichová. Z listovej korešpondencie, 17.10.1935

N.K.Rerich

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *