Konajme dobré skutky

…Treba mať neustále na pamäti, že naša karma sa vytvára, zaťažuje a odľahčuje najmä MYŠLIENKAMI. Práve myseľ a vnútorné pohnútky tkajú našu auru – toto magnetické pole, ktoré priťahuje alebo odpudzuje príležitosti. Práve myšlienkové podnety, tento rozhodujúci faktor našej karmy, ľudia pri posudzovaní karmy tak často prehliadajú. Keby to však bolo inak, neexistovala by žiadna možnosť vyjsť von zo začarovaného kruhu príčin a následkov. Pretože všetko je karma a všetko sa drží karmou…

Myšlienka je teda základnou príčinou a korunou všetkého stvorenia.

Myšlienky vládnu svetu a teda vládnu karme…

…Všetky ťažkosti života sú nevyhnutné pre rast ducha. „Takto pri ťažkých cestách rastú najlepšie kvety radosti.“ Príde čas, prídu ďalšie podmienky a úlohy sa rozšíria… Ale ak v srdci žije Obraz Učiteľa, môžeme sa azda strachovať o zajtrajšok…? Nesebecká služba, srdečná oddanosť a vďačnosť tkajú pevnú niť, po ktorej prichádza všetko, čo je potrebné.

Odvážne teda čelme nevyhnutným ťažkostiam a živme svojho ducha stretávaním sa s hľadajúcimi Svetlo. Udalosti dozrievajú, môžeme očakávať mnohé zmeny. Ak však budeme slúžiť veľkému Svetlu, aj tá najničivejšia vlna nás môže len pozdvihnúť. Preto v plnej dôvere vo Vodiacu Ruku tvorme svetlé dielo….

Е. Rerichová. List. 24. septembra 1935

N.K.Rerich Hrad Takurov, Gundla (Замок Такуров, Гундла, 1938)

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *