Sila energie vyžarovanej ľudstvom

…Energia vyžarovaná ľudstvom je potrebná pre správny pohyb planét. Ak sa táto energia znečistí, oslabuje ochrannú sieť a tým naruší rovnováhu mnohých nebeských telies. Vlny vibrácií sa menia a planéta stráca časť svojej sebaochrany. Takto ľudstvo samo rozhoduje o svojom osude. Keď nastane ničivé obdobie takzvanej Bezbožnosti, vtedy sa masa energie, ktorá sa zvyčajne posiela do horných vrstiev, rozpadne a stane sa materiálom Hnedého plynu (rozbušky Planéty). Ľudstvo nechce pochopiť silu svojich vyžarovaní. Hovorí hmlisto o podobnosti s Bohom, ale nechápe jednotu energie všetkých svetov. Vytvorenie čo i len malého zjednotenia energie by bolo ochranným brnením pre Planétu.

Zmysly sú (bohužiaľ) vládcom a rozum je sluhom. Tá časť ľudskej energie, ktorá sa prejavuje ako pohlavná energia… ak bude ovládanou, ľahko sa premieňa na Ojas* – nevyčerpateľnú duchovnú silu. Hlupák, ktorý nedokáže ovládať svoju živočíšnu vášeň a berie na ľahkú váhu najskrytejší a najmocnejší vzťah v prírode, pohlavné spojenie, nevie, že doslova prelieva svoju krv – svoju bielu krv, ktorá tvorí jeho vitalitu.“

*Odžas (sanskritský výraz Ojas – životná sila, energia) je duchovná energia pochádzajúca zo sublimácie pohlavnej energie.

Úryvok zo Zápiskov E.I. Rerichovej

N.K.Rerich – Ranná modlitba (Утренняя молитва)
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *