Spojenie s Bielym Bratstvom

„Márne si myslíte, že ste boli v minulom živote vzdialení Bielemu Bratstvu. Keby už predtým neexistovalo spojenie, nemohli by ste sa zapáliť Učením a uvedomovať si ho takýmto spôsobom. Toto puto sa nevytvorilo v jednom okamihu alebo v jednom živote, ale počas mnohých tisícročí. Výhradné spojenie s Bielym Bratstvom je, samozrejme, zriedkavý jav, ale existuje mnoho stupňov blízkosti a len človek sám určuje svoju súčasnú a budúcu blízkosť. Kozmické právo má aj tu veľký význam, ale vôľa človeka môže zanedbať aj toto právo a oddialiť priblíženie na nekonečné tisícročia.

Taktiež priblíženie sa len v zrelých rokoch nie je znakom ďalekosti. Priblíženia prichádzajú rôznymi spôsobmi. Ale len zriedkavo sa stáva, že skôr ako vo veku 35 alebo 40 rokov sú ľudia pripustení k vedomej spolupráci. Dôvodov je mnoho.

Až po 30. roku života sa totiž aktivizujú všetky centrá. Je tiež potrebné, aby bola osobnosť alebo charakter človeka celkom vyhranené. Poznáme mnoho príkladov, keď sa ľudia, ktorí sa v mladom veku priblížili k Učeniu života, ľahko unavili a odpadli pri prvej prekážke, ktorá sa im postavila do cesty. Ale človek, ktorý prežil život plný ťažkostí, ktorý zažil pochybnosti a boje ducha, bude spoľahlivým spolupracovníkom pri vstupe na Cestu svetla. Samozrejme, vďaka posunom, ktoré sa v poslednom desaťročí udiali vo vedomí mnohých ľudí, sa vývoj urýchli a bude možné priblížiť mladšie sily k vedomej a aktívnej spolupráci…”

Listy. V. zväzok (1937). E. I. Rerichová E. A. Silbersdorfovi 19. februára 1937.

N.K.Rerich – Predmestie Tašadingu, (Субурган Ташидинга, 1924)

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *