Volanie do ďalekých svetov

Keď voláme do ďalekých svetov, nie je to pre odvedenie zo života, ale pre odhalenie nových ciest. Vyššie sféry možno dosiahnuť len uvedomením si účasti na Nekonečne. Ak budeme sledovať rozvoj ľudského ducha od najrannejších foriem, tak rozpoznáme rôznorodosti foriem prvotných duchov rozvetvujúce sa do príslušných prejavov. Súčasné formy možno označiť ako tie, ktoré hľadajú dosiahnutie dokonalosti. Budúce formy zodpovedajú ďalekým svetom. Ľudstvo, ktoré sa samo zbavilo poznania kozmických diaľav sa týmto oddelilo od javov Nekonečna a stratilo niť spojenia s krásou života a kozmickou energiou. Trhlina je obrovská a stratená niť sa stáva iba tenkou pavučinou pravej skutočnosti.

My, Bratia ľudstva, vieme, čo je skutočnosť, ktorá je veľká, neprikrášlená a nezničiteľná. Zastavte sa a prijmite veľkú krásu Nekonečnosti!

Nech žijú ďaleké svety v mysliach ľudí ako kráľovstvo krásy, toto je nevyvrátiteľné a rovnako skutočné ako semeno, ktoré rastie a prináša kvietok. Ďaleké svety možno vysvetľovať iba vhodnými pojatiami, ktoré sú ďaleké. No pozrite sa na ďaleké svety, tam sa život utvrdzuje krásou a úsilím o dosiahnutia. Tam je oheň ducha, tam je oheň lásky, tam sa zdanlivé výrastky zeme premieňajú na tvorivosť Ohňa. Ohne ducha vedia, že zámena prítomnosti a upriamenie do lepšej budúcnosti vytvoria schodisko, po ktorom stúpame.

My, Bratia ľudstva, voláme do ďalekých svetov!

Nekonečno 1. časť, 44

N.K.Rerich – Križovatka ciest Krista a Budhu (Stúpa v Še) (Перекресток путей Христа и Будды (Ступа в Ше, 1925)

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *