Oheň môže byť veľkým požehnaním

Keď je naznačená Nová Éra Ohňa, to znamená, že treba zvládnuť tento prvok. Inými slovami, je potrebné si uvedomiť životnú dôležitosť Ohňa. Predtým som vám však už dávno hovoril o potrebe cvičenia uvedomovať si svoje myšlienky. Je možné predpokladať, že Učenie bolo uplatnené v živote, ak ani myšlienky nedostávajú nový smer? Tam, kde všetko zostalo po starom, nehľadajte nové výhonky. Kde je staré, tam bude Nový Oheň páliť a život nedostane nové Požehnanie.
Nech sa slová o ohni neprijímajú ako symbol abstrakcie. Hovorím o ohni skutočne existujúcom. Nie je to po prvýkrát, čo planéta zažíva pôsobenie tohto živlu. Pri zmene rasy sa oheň približuje ako prúdy očisty. Ľudstvo si pamätá skazu spôsobenú spojením priestorového ohňa s jeho podzemnými usadeninami. Prečo opakovať zničenie Atlantídy, keď je možné priviesť blahodarný vplyv živlu ohňa? Aby sa však mohlo nebojácne podísť k ohňu, je treba sa naučiť o ňom premýšľať a prijať ho do svojho vedomia.
Keď zobrazíte vyžarovanie ľudského tela, vtedy zvlášť jasne spoznáte ohyzdnosť duálnej existencie, kedy zovňajšok dojíma, ale myšlienka ostrí nôž.
Treba sa naučiť prijímať Učenie jednoducho a napĺňať ním svoj život. Oheň môže byť veľkým požehnaním.

Agni Jóga, 341

N.K.Rerich – Oheň (Огонь, 1943)

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *