Psychická energia a stroje

„Urusvati videla v Našom laboratóriu nemálo rôznych prístrojov, no každý z nich pracuje na základe psychickej energie. Príde čas, keď si ľudia uvedomia, že činnosť strojov závisí od energie človeka, ktorý ich obsluhuje. Nemali by sme toto nazývať mágiou alebo niečím nadprirodzeným. Ľudia si musia uvedomiť, že každému predmetu, ktorého sa dotknú, odovzdávajú časť svojej psychickej energie. Ak je energia nedisciplinovaná, má zanedbateľný účinok, ale ak si ju človek uvedomí a dá do poriadku, prejaví sa silnejšie.
Niekedy si ľudia všimnú obzvlášť silný prejav energie. Tento stav nazývajú oduševnením alebo hovoria, že boli vo forme alebo že si dostatočne oddýchli a nabrali silu. Medzitým pocítili prítomnosť svojej vlastnej energie. Mohli by dosahovať lepšie výsledky, keby si uvedomili, že zdroj lepších výsledkov neustále spočíva v nich. Nie je potrebné utiekanie ku žiadnm zaklínadlám, stačí si spomenúť na dar, ktorý je v každom človeku.
Netreba však zabúdať ešte na jednu vec – psychická energia sa rozvíja najmä pri kontakte s Hierarchiou. Toto spojenie je potrebné udržiavať počas celého života, stane sa nevyhnutným. Tvár Sprievodcu bude nezastaviteľná a dotyky vĺn nových síl sa prejavia vo všetkých dielach. Toto nech je základom pocitu, ktorý ľudia nazývajú optimizmom. S takýmto zmyslom pre uvedomenie aj stroje pracujú lepšie.
Všetky naše stroje sú založené na využívaní psychickej energie, len s tým rozdielom, že vďaka Našim dlhoročným skúsenostiam dokážeme Našu psychickú energiu sústreďovať. Každý mysliaci človek však môže bez prekážok pokračovať na tej istej ceste.
Mysliteľ hovoril: „Viem, že moja sila sa znásobuje, keď sa o ňu modlím k Nebu. Nech Ono dá aspoň kúsok zo svojej moci.”

Nadpozemské, čl.382

N.K.Rerich – Čínska rozprávka (Lietajúci koberec) (Китайская сказка [Ковер-самолет], 1935)
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *