Dobro – je Svetlo

Urusvati vie o dobrom rytme alebo o takzvanej prirodzenej Jóge. Uprostred prikázaní Zlatej Cesty Budhu, uprostred Etiky Platóna, uprostred Základov Hórovho Oka v Egypte možno nájsť návody na Jógu spojenú s pozemským životom. Hlavne teraz treba dbať na prirodzený vývoj psychickej energie Netreba ju len študovať, ale je potrebné ju uplatniť v živote. Samozrejme, psychická energia pôsobí samostatne, ale teraz hovorím o jej vedomej aplikácii.
Neúnavne treba opakovať, že každý vlastní zjavný poklad a môže ho myšlienkou priťahovať uprostred života. Na to je však treba v prvom rade poznať proces myslenia. Faktom je, že človek premýšľa nepretržite v spánku aj uprostred bdenia, ale jedna myšlienka sa odráža v mozgu, zatiaľ čo druhá tečie v hĺbke vedomia. Zvyčajne si túto hĺbku človek neuvedomuje. Neuvedomuje si, že azda tie najcennejšie akumulácie sa odohrávajú mimo mozgu.
Nech ľudia upriamia pozornosť na neprestajné myslenie. Ono pracuje ako pulz a vytvára dobrý rytmus. Takáto definícia je orientačná, naznačuje, že zdravé myslenie bude i dobré. Takúto nenahraditeľnú vlastnosť dodá aj blahodarný vnútorný oheň.
Urusvati vie, ako je možné priniesť liečivý oheň do súmraku Jemnohmotného Sveta. Jemné telo je ako miska s fosforom. Môžete z nej vydolovať nevyčerpateľné svetlo – to je tiež dobrý rytmus.
Radi prechádzame sférami, ktoré potrebujú svetlo a odhadzujeme ohnivé iskry. Takže každý človek môže byť zdrojom svetla v akomkoľvek stave.
Mysliteľ hovoril: „Dobro je svetlo.“

Nadpozemské, hl.386

N.K.Rerich – Cesta na Kailáš (Путь на Кайлас, 1931)
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *