O falzifikátoroch a fantastoch

„Mám Leadbeaterovu knihu „Učitelia a Cesta“ v angličtine a musím povedať, že je to neslýchaná zmes pravdy, lži a dokonca rúhania! Zrnká pravdy, ktoré sú v nej obsiahnuté, je ťažké vybrať, rovnako ako niekoľko skutočných perál z hromady falošných korálikov. Aby som Vám túto lož ilustrovala, poviem – Vladyka Mórya, Veľký Benátčan, Učiteľ Učiteľov, Vladyka Sveta, alebo ako hovoria na Východe, Vladyka Šambaly a Veľký Manu Šiestej Rasy a Veľký Vladyka Maitreja sú aspektmi jedného a toho istého Najvyššieho Ega alebo Ducha – a v plodnej fantázii pána Leadbeatera sa Títo všetci oddelili a každý z Nich žije v samostatnom Ášrame!!! Je zábavné, že pán Leadbeater a všetci teozofi pripisujú Veľkému Benátčanovi inkarnáciu Paola Veroneseho! ( odkaz na wiki tu) Pričom ja mám portrét tohto „Benátčana“ v modernom európskom odeve!!! – tiež namaľovaný údajne pod lúčom Vladyky!!! Poviem vám, kto bol v skutočnosti tento Veľký Benátčan. Keď bol kmeň Benátčanov utláčaný a prenasledovaný prichádzajúcimi barbarmi, objavil sa medzi nimi neznámy vysoký Pastier, ktorý im prikázal, aby sa utiahli do lagún a táto okolnosť slúžila založeniu mesta Benátky. Týmto Pastierom bol Náš Veľký Vladyka, ktorý na seba vzal túto Podobu, alebo skôr, ktorý Ju materializoval, pretože v tom čase nenosil fyzické telo. Toto svedectvo mám od Samotného Vladyku a môžete vidieť, ako je to v rozpore s tvrdením teozofov a s opisom pána Leadbeatera. Pre vašu informáciu uvediem, že do Knihy životov Vladyky treba zapísať aj Veľké prejavenie avatara Bhagavána Krišnu, tvorcu Bhagavadgíty a Zberateľa Véd a Mahábháraty. Samozrejme chápete, že Duch, ktorý má stáť na čele Sveta a byť Zhromažďovateľom Šiestej Rasy a prichádzajúcim Vladykom Maitrejom, musí vlastniť Najvyššie Ohnivé napätie. Majte tiež na pamäti, že presnú geografickú polohu, ba dokonca ani presnú viditeľnú polohu nikdy nemožno prezradiť – a to nielen hlavnej Pevnosti (obydlia Bratstva), ale dokonca ani jednotlivých Ášramov. Podobne aj všetky dostupné portréty Veľkých Učiteľov sú len približné, prípadne sa vôbec nepodobajú skutočnému Vzhľadu Učiteľov. Pán Leadbeater bol označený za „najškodlivejšieho“. Môže mu teda byť dovolené navštevovať vo svojom jemnohmotnom tele alebo sa dokonca len priblížiť sa k posvätným Ášramom?! Jedna moja známa teozofka, Angličanka, vidí v každom peknom a vysokom Rádžputovi Učiteľa Bieleho Bratstva a nie je možné jej vysvetliť opak.

Iný teozof tvrdí, že Učiteľ K. H. mu do mozgu posiela posolstvá a obrazy vízií a keď sa nedávno dozvedel, že obľúbená mačka jeho priateľky uhynula, utešoval ju tým, že Učiteľ K. H. mu túto mačku ukázal vo Svojej záhrade, kde už boli zhromaždené všetky uhynuté zvieratá patriace Jeho žiakom! Vysvetlenie takéhoto nezvyčajného zverinca je dané mocnou láskou, ktorú Učiteľ prechováva k svojim žiakom: všetko, čo oni milujú, miluje aj On!!!!! Ako sa vám páči taká veľká samoľúbosť a do očí bijúca nevkusnosť!

Ďalšia perlička – jedna známa teozofka nám tiež oznámila, že každý večer chodí vo svojom jemnohmotnom tele k Vladykovi M. a schúli sa ako mačka, leží pri Jeho Nohách a Vladyka ju láskavo nazýva „moja mačka“…! Od teozofov tiež často dostávam informácie o vtelení H. P. Blavatskej; teraz ju spoznali v jednom dievčati, Angličanke, narodenej v Indii. Okrem toho sama dostávam listy, v ktorých ma oslovujú ako H. P. Blavatskú a žiadajú ma o povolenie navštíviť ma!!! (Moje „kladivko“ s výkričníkmi je už unavené a odmieta pracovať…). Ubezpečujem vás však, že nie som vtelením H. P. Blavatskej.

A nimi očakávaná H. P. Blavatská sa asi pred štyridsiatimi rokmi reinkarnovala v Rakúsku do mužského tela a v roku 1924 bezpečne dorazila vo fyzickom tele do hlavnej Pevnosti (Šambaly). Mimochodom, H. P. Blavatská, respektíve brat CH. (Chironius), je veľmi zarmútený osudom mnohých svojich rukopisov, ktoré sú v rukách teozofov. Všetky tieto informácie sú určené len pre vás. Ak vás v tejto knihe niečo obzvlášť zaujme alebo zmätie, napíšte mi, ja si to pozriem a odpoviem. Takže skončím pri tom, že pán Leadbeater je označovaný za „škodlivého“, nikdy nedostával priame Pokyny a nikdy sa nestretol s nikým z Veľkého Bratstva vo fyzickom tele. Na začiatku svojho priblíženia ( k Učeniu) mohol veľa počuť od H. P. Blavatskej a potom, po jej smrti, toto všetko rozkvitlo v jeho plodnej fantázii, zbavenej všetkej čestnosti a krásy. Bol určitým médiom a svoje astrálne výlety zamieňal za veľké zasvätenia a astrálnych samozvancov za Ohnivé Podobizne Veľkých Učiteľov. Môžem to potvrdiť na základe Poučenia samotného Vladyky. Väčšina jeho opisov absolútne neodpovedá pravde. Vo víziách médií a nedisciplinovaných senzibilov je mnoho vedomých a ešte viac nevedomých lží. Oblasť psychizmu je veľmi zložitá, veľmi desivá a pre samozvaných adeptov skrýva mnoho prekvapení.

Nie je bezpečné ponárať sa do tejto oblasti bez Vyššieho Vedenia. Víziám môže porozumieť len žiak pod priamym dohľadom Veľkého Učiteľa. Aby človek mohol správne vidieť a chápať, musí sa naučiť ovládať nižší manas a nedopustiť jeho vniknutiu. Existuje mnoho príkladov vízií, v ktorých vyšší Manas odhalí veľkú Pravdu, ale dotknuté „ja výnimočnosti“ prebudí svoj nižší aspekt, ktorý sa votrie do Pravdy a ktorý nielenže priloží svoje doplnenia, ale skreslí celý význam odhalenej Pravdy. Z vlastnej skúsenosti viem, ako sa mi na začiatku stávalo, že vízia jedného historického klišé sa menila na inú a Učiteľ víziu opakoval a upozorňoval na chybu. Takže uzavriem to, Leadbeater bol nazvaný „škodiacim“. Bola mi daná úloha očistiť Učenie od všetkých nánosov a skreslení, čo budem v blízkej budúcnosti robiť vo veľkom rozsahu.

21.7.1934, Listy E. I. Rerichovej A. M. Asejevovi, zv. 1

N.K.Rerich – Šepoty púšte (Príbeh Nového Veku) (Шёпоты пустыни (Сказ о Новой Эре), 1925)

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *