Tvorte hrdinov

„…Teraz je čas vyzývať k hrdinstvu. Všetky krajiny, celý Svet, je vtiahnutý do strašného boja, v ktorom zvíťazia len silní duchom. Nebudeme si klamať, že sa všetko nejako utrasie. Nie, každá krajina si musí uvedomiť, že môže ustáť len tak, ak v mysliach svojich najlepších predstaviteľov prebudí naliehavosť boja proti silám nevedomosti, proti silám ničenia. Všetky krajiny prechádzajú veľkou skúškou, koľko z nich ju vydrží? Mapa budúcnosti sa už vytvorila v jemných svetoch, ale ešte stále možno vniesť mnohé uľahčenia / zmeny.

Oduševnite sa teda a píšte zapálené články na obranu kultúry ducha, oslavujte hrdinstvo a hrdinské činy! Ako hovorí Učenie, tam, kde je pojem hrdinu niečo smiešne a dokonca neprístojné, tam je rozklad. Podľa tohto príznaku možno posúdiť chatrnosť národa.

Príkaz Najväčšieho Ducha, ktorý opustil našu planétu, pre svojich zostávajúcich bratov znel: “Tvorte hrdinov! Nadišiel čas, keď sa my všetci musíme stať hrdinami a vytvárať hrdinov!”

Elena Rerichová, Úryvok z listu 26.04.1934

Hrdinstvo – je v účinnej službe svetu

…Nastal čas, aby každý hovoril o hrdinstve v živote každého dňa. Všetky naše vedomosti bez pochopenia hrdinstva v živote sú ničím! Vyššie poznanie sa zjavuje len tomu, kto je upriamený k hrdinstu života. Žiadne vzdanie sa života, žiadne ponáranie sa do štúdia okultných vied neprinesú vyššie osvietenie, ktoré prichádza len k tým, ktorí zasvätili svoje srdce a dušu službe svetu. Preto nech je vašou mantrou: „Hrdinstvo – je v skutočnom slúžení svetu“. Teda hovorte o hrdinstve i svojim žiakom! V našich hrozivých časoch potrebujeme obetavých ľudí, potrebujeme entuziastov, potrebujeme hrdinov!

Elena Rerichová, Úryvok z listu 08.05.1935

N.K.Rerich: Triptych Jana z Arku (Жанна д’Арк, 1931)
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *