Čintamani – Poklad Sveta

Pred 100 rokmi, 6. októbra 1923, v sobotu o 11. hodine doobeda, dostal Jurij. N. Rerich v izbe hotela Lord Byron v Paríži zásielku adresovanú Elene I. Rerichovej – s unikátnym posvätným kameňom – terafímom. V obyčajnej drevenej škatuli bola zabalená truhlica. Na nej bol obraz fantazijných postáv – siluety muža a ženy, posvätné rybáriky a štyri gotické písmená „M“ na samom okraji. A vnútri bol čierny aerolit….

Z listov Eleny I. Rerichovej Richardovi Rudzitisovi


19.12.1939
Na každú pripomienku Kameňa sa nesmie zabudnúť, pretože tento Kameň znamená Záštitu a osobitnú ochranu Grálu. Bol zaslaný niektorým vodcom národov. Celými dejinami ľudstva sa nesie táto viera v posvätný Kameň ochraňujúci krajinu, v ktorej sa nachádza. Bratstvo Grálu uchováva Kameň poslaný z Oriónu a obdržal ho Veľký Učiteľ Jáson, ktorý ho vložil do základov Bratského Spoločenstva. Samotný Kameň sa uchováva v Občine, ale jeho úlomok sa znova a znova posiela do sveta, aby sprevádzal veľké udalosti.

18.11.1935
Tento Poklad je úlomkom hlavného telesa uloženého v Pevnosti Svetla. Posielanie tohto daru od nepamäti označuje blížiaci sa termín určeného zjednotenia a moci krajiny, v ktorej sa objavil. Vlastnili ho všetci veľkí zjednotitelia a zakladatelia štátov. Východ je obzvlášť plný legiend o tomto dare Orióna a národy Ázie ho všade hľadajú.
Podľa legendy poklad so sebou prináša aj osobitú Zmluvu, ktorá sa musí naplniť. Truhlica spomínaná v legende pochádza z trinásteho storočia a podľa legendy je vyrobená z usne, ktorá patrila samotnému Šalamúnovi. Na koži je mnoho alchymistických symbolov. Slávny rabín Mojžiš da Leona, zostavovateľ Zoharu, prenasledovaný Španielmi počas perzekúcie Židov, našiel ochranu v osobe nemeckej feudálky, ktorá ho spolu s prenasledovanými pustila na svoje panstvo. Z vďaky jej daroval talizman a tento vzácny kus kože. Pani dala z tejto kože vyrobiť truhlicu a uložila do nej talizman, ktorý dostala. Legenda hovorí, že po utvrdení novej moci sa poklad musí vrátiť do Pevnosti Svetla.
Všetky vesmírne lehoty, všetky kombinácie Hviezd sa blížia ku koncu veľkého Cyklu a ľudstvo musí byť duchovne vzkriesené. Ohnivé energie dosahujú Zem v určenom termíne a možno očakávať veľké zmeny, ktoré musia priniesť prebudenie ducha.
Pred týmito dvoma čiernymi rokmi (1934-1935) sa zjavilo nové znamenie Veľkej Dôvery, ktoré podľa všetkých najstarších záznamov a proroctiev znamená začiatok Nového Veku. Znamenia Svetla a Temnoty sa tak navzájom prelínajú.

Obrazy N.K.Rericha – Klenot hory (Сокровенное (Сокровище горы), 1933)

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *