Zem a Vyššie Svety sú Jedno

Nech si nikto nemyslí, že volaním ku Vyššiemu Svetu My odtrhávame od Zeme. Naopak, veľkosť Vyššieho Sveta iba utvrdzuje všetky ostatné prejavy života. Zem nie je bezcennou planétou, keď ju obklopuje tá istá energia, ktorá je naplnená Vyšším Svetlom. Každé porovnávanie s Vyšším Svetom robí aj pozemské myšlienky blahodarnými.

Iba zlo môže rozdeľovať svety; iba nevedomosť môže rozčleňovať prejavy; iba nepochopenie môže varovať, že pozemský život nie je súčasťou prekrásneho stvorenia – preto nasmerujme všetku vedu na to, aby sa priblížila ku spravodlivému poznaniu. Nič nemôže odvrátiť srdce, ak má v sebe zmysel pre oddanosť, zmysel pre krásno.

 AUM, 192.

…Neusmievajme sa len nad mikrosvetom, keď tá istá energia otáča aj sústavy svetov. Treba si len pevne uvedomiť význam myšlienky, význam veľkej energie. Či nie je obdivuhodné, že tá istá energia žiari v srdci každého človeka?

AUM. 193.

…Možno si predstaviť skupinu ľudí, ktorí sa stretávajú bez násilia, môžu postupne pochopiť myšlienku vedúcu do Vyššieho Sveta. Možno sa radovať, keď sa zhromažďujú v mene dobra a rozhodnú sa šíriť toto liečivé dobro na všetkých cestách.

Utvrdzujem, že možno vykonať mnoho prospešných činov, keď sa energia neplytvá na nečinné hádky a spory. Kde je Vyšší Rozhovor, keď sú mozog a srdce zahalené do šarlátového plameňa? Možno sa prejaví rubínové svetlo odvahy, ale každé podráždenie už bude vyčerpávaním.

AUM. 195.

Bolo povedané – mnoho matiek, otcov, manželiek, sestier a bratov bude daných – a ani takéto jasné ukázanie neprinúti človeka zamyslieť sa – kde k tomuto dôjde? Nechcú porozmýšľať o pozemských životoch! ….

AUM, 199.

Môžu nedobrí hovoriť o Dobre? Buďte žiakmi Poznania a zamilujte si Vyšší Svet.

AUM. 200.

N.K.Rerich – Tibet. Láma v horách (Тибет. Лама в горах, 1925-1930)

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *