Rozhovor o Najkrajšom

…Spojme sa s Vyšším Svetom podľa príťažlivosti srdca. Život na Zemi možno premeniť spojením s Vyšším Svetom, inak sa utrpenie nezmenší, naopak, povedie k záhube. Najlepšie Osvietenie príde Zhora.

Aum. 43

…Pokoj vedomia sa formuje v miere poznania Vyššieho Sveta. Niet väčšej radosti a krásy ako utvrdenie existencie Vyššieho Sveta. Modlitba vzniká z pravdivosti poznania živého spojenia s Vyšším Svetom. Samotné uvedomenie si tohto spojenia robí človeka silným a upriameným. Prejavujte úctu všetkému, čo nesie znaky Vyššieho Sveta.

Aum. 45

…Modlitba zvyčajne vyvoláva modré a fialové plamene. Môže existovať strieborná modlitba, ale nemožno si predstaviť hnedastú modlitbu. Svetelný základ v pozemskom bytí je veľmi podstatný. Človek môže predstierať zvuk hlasu, ale vyžarovanie srdca bude vždy autentické.

Aum. 56

…Modlitba je očisťujúca. Duchovné zdravie je základom telesného zdravia. Modlitba ako skutočné spojenie s Vyšším Zdrojom bude najlepším očisťovateľom organizmu od všetkých chorôb.

Aum. 57

…Každá viera odhaľuje ako Anjelov Strážnych, tak aj Sprievodcov a Utešiteľov – pod rôznymi menami – v rovnakom ponímaní Hierarchie… Nech každý chápe po svojom, ale nech sa každé srdce upriamuje nahor. Len v tom je cesta k dokonalosti. Prejav modlitby je rozhovor o Najkrajšom.

Aum. 60

…Modlitba je podnecovateľkou k poznaniu. Modlitba je rozhovor plný lásky a oddanosti.

Aum. 61

…Práca je modlitbou.

Aum. 62

N.K.Rerich – Zvenigorod (Звенигород, 1933)

0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *